Україна залишиться без фільму «Бруно»

'УкраїнаУкраїнці не побачать у прокаті американської комедії «Бруно» про пригоди австрійського журналіста-гея. Міністерство культури і туризму заборонило показ і поширення фільму на території України. Вірогідно, що кінострічка стала жертвою нещодавно ухваленого закону «Про порнографію».

На фільм «Бруно» чекали з нетерпінням кіноглядачі у багатьох куточках світу. Ще б пак, історія про походеньки ведучого австрійського телеканалу для гомосексуалістів у виконанні відомого британського коміка Саші Барона Коена не могла не зацікавити спраглих до всього незвичайного.

Попередня роботя актора, історія про казахського репортера Бората, який вирушає до США і розшукує колишню модель «Плейбою» Памелу Андерсон, лише підігрівала інтерес до нової стрічки.

«Може завдати шкоди моральному вихованню громадян…»

«Бруно» вже став лідером американського кінопрокату, заробивши за вікенд понад 30 мільйонів доларів. В Україні прем’єра стрічки була запланована на 23 липня, але експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Міністерства культури і туризму заборонила фільм до перегляду.

Технічний секретар комісії Марія Іллєнко розповіла Радіо Свобода, що рішення було ухвалене більшістю. «Всього у комісії працює 20 осіб. 14 подивилися кіно. Четверо дозволили, а десятеро – заборонили. Рішення приймається більшістю голосів, тому склалася така ситуація», – сказала вона.

«Фільм «Бруно», – зазначила пані Іллєнко, – за висновками експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і туризму України містить художньо невиправдану демонстрацію статевих органів та відносин, гомосексуальних статевих актів у відверто натуралістичній формі, показ гомосексуальних збочень, ненормативну лексику, прояви садизму, антисоціальної поведінки, що може завдати шкоди моральному вихованню громадян».

Фільм «Бруно» мали обговорювати у четвер на засіданні Національної комісії з питань захисту суспільної моралі, та міністерство полегшило завдання. Голова комісії Василь Костицький каже: тепер залишається лише надіслати експертний висновок до міністерства. «Оскільки питання включено в порядок денний, проінформую, що міністерство заборонило, і мабуть рішення приймемо до відома і все. А експертні дослідження ми в міністерство направимо», – додав він.

У компанії «Артхаус Трафік», яка є одним із провідних кінодистриб’юторів в Україні, заборону фільму вважають рішенням нецивілізованим і недалекоглядним. Директор компанії Денис Іванов стверджує: стрічка стала жертвою цензури, проте заборона лише заохотить українських глядачів до перегляду. «Коли наша держава щось забороняє, значить, це щось вельми цікаве. Це така радянська звичка, яка досі переважає у суспільстві. Інша справа, що держава не отримає ніяких нарахувань у вигляді податку, які могла б отримати з офіційних носіїв», – зауважив він.

Заборона «по-українськи» набула розголосу

На заборону фільму «Бруно» в Україні у середу відреагувала західна преса. Британська газета «Дейлі Телеґраф» припускає, що причиною міг стати той факт, що «права геїв не надто у милості як в українського католицького заходу, так і у православного сходу».

А інша британська газета «Ґардіан» припускає, що однією із причин заборони міг стати чинник президентських виборів. Мовляв, оточення Президента України вирішило, що «чинник анти-Бруно» допоможе відновити популярність Ющенка серед виборців старшого віку».

Тим часом кінострічка не оминула і британської цензури. Відтак «Бруно» стане першим фільмом, який у Британії показуватимуть у двох варіантах. Редагована версія, без найпікантніших сцен, розрахована на кіноглядачів до 16 років.
Олена Ремовська, (Київ – Прага) Радіо Свободавсе для dle
  • Автор: Rimlyanin
  • 15 июля 2009
  • Посмотрели: 2 690
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.