Чому жінки обирають мачо

'ЧомуШотландські психологи знайшли відповідь на запитання, за якими критеріями жінка нині обирає собі партнера. Встановлено навіть країни, де жінки надають перевагу типовим мачо.

У тих країнах, де середній рівень тривалості життя є низьким, а умови складними, жінки надають перевагу чоловікам, котрі мають яскраво виражені маскулінні риси. Такого висновку дійшла група психологів з шотландського університету Абердина.

Науковці схильні пояснювати це тим, що жінка асоціює підкреслено чоловічі риси зовнішності свого обранця зі здоровою генетикою, що в умовах боротьби за виживання є найбільшою перевагою для нащадків. Але недоліками чоловіків типу «мачо» жінки називають те, що їх вважають схильними до нетривалих стосунків, агресії, не зацікавленими у кооперації та невірними.

Саме тому, на думку вчених, жінки у країнах з високим рівнем життя набагато рідше надають перевагу таким представникам сильної статі, обираючи чоловіків з менш вираженими маскулінними рисами зовнішності, вважаючи їх більш надійними партнерами і турботливими батьками для своїх дітей.

У дослідженні взяли участь 4794 жінки віком від 16 до 40 років з 30 країн, серед яких були Німеччина, Румунія, Бразилія, Канада та Швеція. Піддослідним показували «фемінізовані» і «маскулінізовані» портрети чоловіків, оброблені з допомогою художньої графіки. Результати дослідження було порівняно зі статистичними даними Світової організації охорони здоров'я про ці країни: тривалість життя, стан здоров'я, показник дитячої смертності, частота епідемій інфекційних хвороб тощо.

Висновок: чим нижчим є індекс здоров'я нації, тим вища частота обрання жінками типових мачо. Незалежно від рівня освіти, матеріального стану чи віку піддослідних. Жінки з дуже бідних країн світу участі у дослідженні не брали. Результати студії опубліковано у фаховому виданні „Proceedings of the Royal Society B“.

Наталя Неділько / Захар Бутирський, "Німецька Хвиля"все для dle
  • Автор: Rimlyanin
  • 17 марта 2010
  • Посмотрели: 2 664
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.