У Львові День прапора святкують у вишиванках

'УСьогодні у Львові святкують День прапора і вишиванки. Чимало львів’ян у цей день одягають вишивані сорочки на роботу і на вулицю. Традиційно у національний одяг з самісінького ранку вбрали скульптури-фонтани Нептуна, Адоніса, Амфітрити та Діани, що на площі Ринок.

Уже четвертий рік поспіль вулиці міста не лише у День незалежності, але й 23 серпня, рясніють вишиваними сорочками. Львів’яни цього разу охоче підтримали ініціативу мерії святкувати День прапора і вишиванки.

Молодь на площі Ринок створить найбільший «живий» прапор України, а ровесники Незалежності пройдуться урочистою ходою львівськими вулицями. Усі, хто бере участь у заходах, неодмінно одягають вишивані сорочки. Але й у багатьох установах міста прижилась традиція, що працівники 23 серпня приходять на роботу у вишиванках.

Популяризують національний стрій і працівники мерії. Службовець Наталка Федорович на цей раз одягнула сорочку вишиту червоними нитками.

«Вишивка – це дуже сакральна річ. Хрестик на хрестикові на наших вишиванках є символом захисту. Вишиваний одяг ще й відтворює внутрішній світ», – зазначила Наталка Федорович.

Вишиванка вирізняє українців у світі

Канадійки українського походження Стефанія і Божена, яких зустріла на вулиці біля крамнички з вишивками, коли дізнались про День вишиванки, пообіцяли неодмінно одягнути національний стрій. «Я часто одягаю вишиванку у Канаді. Мені дуже подобається, бо це просто красиво. Стільки кольорів, особливо люблю яскраві. Я сама вишиваю, навчилась у пластовому таборі і моя мама теж вишиває. Мені цікаві узори і багато історія вишиванки», – розповіла одна з гостей з Канади.

Якогось ажіотажу щодо вишиваних сорочок у крамницях напередодні сьогоднішнього свята не було. Старі сорочки на домотканому полотні з Гуцульщини, Буковини, Тернопільщини привіз на продаж до Львова колекціонер з Івано-Франківщини Дмитро Легенюк. Але перехожі тільки зупинялися, щоб розглянути узори і кольори. Нині у людей немає грошей, тому ніхто ще нічого не купив, зауважив продавець.

Саме українська вишивка вирізняє українців із-поміж усіх інших народів, є їх національною ідентичністю, ще за життя наголосив якось в інтерв’ю Радіо Свобода нині покійний отець Дмитро Блажейовський, який вишив сотні ікон. Він вважав українську вишиванку найбільшим здобутком українців.

Галина Терещук, Львіввсе для dle
 • Автор: Rimlyanin
 • 23 августа 2011
 • Посмотрели: 4 140
 1. Online slots bonus
  5 мая 2012 22:17
  I like this weblog it’s a master piece! Glad I discovered this on google after 30 minutes of research... you do not seem strong with SEO, do you? I pity though, as your site is really a valuable resource to most people who are serious on the matter. Go ahead and hire some good SEO guru ASAP :-)

  I like this weblog it’s a master piece! Glad I discovered this on google after 30 minutes of research... you do not seem strong with SEO, do you? I pity though, as your site is really a valuable resource to most people who are serious on the matter. Go ahead and hire some good SEO guru ASAP :-)
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.