У Києві почали будувати 2 бронекатери для ВМСУ (ВІДЕО)

'УДва бронекатери заклали у Києві - бойові одиниці планують ввести до складу Військово-морських сил вже наступного року. Серія таких суден має насамперед замінити застарілі - ще радянські - в акваторії Дунаю.

Представник виробника: "Он 23 метра длиной, порядка 4,8 м шириной, метровая осадка. Это позволит его эксплуатировать в максимальном количестве водоемов пограничных, а также в прибрежной зоне Черного и Азовского моря".

"Гюрзу-М" самі розробники називають плавучим бронетранспортером. Захищений від куль і має на озброєнні дві гармати, два кулемети та чотири ракети. Усі - українського виробництва. Два схожі бронекатери Україна раніше продала прикординникам Узбекистану. Це модернізований варіант, що може діяти ще й у морі.

Юрій Ільїн, командувач ВМСУ: "На 80% відрізняється від того, що був побудований для Узбекистану. Це та версія, яка потрібна Військово-морським силам України для захисту наших національних інтересів".

Які саме національні інтереси і де захищатимуть майбутні катери - військові напряму не кажуть. Та під час презентації морським офіцерам "Гюрзу-М" рекламують, як альтернативу радянському спадку на Дунаї. Розробники кажуть: потреба у таких катерах приблизно - півтора десятка.

Олександр Олійник, перший заступник міністра оборони: "Серія, ми заклали 2. А скільки буде далі - ну, це залежить від фінансування і розвитку тих задач, які будуть в майбутньому. Думаю, що двома ми не обійдемося, будуть в майбутньому ще закази".

Нині на столичному суднобудівному заводі тільки каркас від двох майбутніх секцій. Тут давно вже нічого не зводили для військових. Проектанти кажуть - робота не складна, наступного року можуть передати катери морякам.

Сергій Кривко, проектувальник: "Опыт той, первой "Гюрзы", показал, что за 9 месяцев мы спокойно построили два катера. С комплектацией, со всеми делами".

Довідка редакції: ВАТ "Завод "Ленінська кузня" будує річкові броньовані артилерійські катери "Гюрза-М" проекту 58155, призначені для патрулювання і охорони морських кордонів (прибережна зона), а також водних басейнів річок.

ТИП ТА ПРИЗНАЧЕННЯ БРОНЬОВАНОГО АРТИЛЕРІЙСЬКОГО КАТЕРА "ГЮРЗА-М" :
Тип - броньований артилерійський катер (РБАК)
Призначення:
- несення патрульної служби на прикордонних річках, озерах, інших водоймах, а також в прибережній морській зоні;
- боротьба з малорозмірними катерами контрабандистів та ін. порушниками межі;
- боротьба з малими захищеними береговими цілями (БТР, доти, бункери та інші);
- захист важливих стаціонарних і наплавних гідротехнічні споруд;
- забезпечення дій тактичних розвідувально-диверсійних груп;
- навігаційний супровід окремих судів на внутрішніх водних шляхах;
- забезпечення безпеки мореплавання по міжнародних внутрішнім водним.Олександр Аргат, Олена Сорокіна, Максим Петраков, 5 каналвсе для dle
  • Автор: Rimlyanin
  • 25 октября 2012
  • Посмотрели: 2 380
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.