Суд вирішив, що Лозінський не вбивця, а хуліган

'СудВССУ знайшов у справі екс-депутата "пом'якшуючі обставини".

Вищий спецсуд України змінив статті за якими обвинувачується екс-депутат БЮТу Віктор Лозінський. Тепер його звинувачують не у вбивстві за статтєю 115, а лише в хуліганстві (частина 1 статті 296), пише "Українська правда".

"Проаналізувавши зібрані докази, вирішив, що в даному конкретному випадку умисел Лозинського був спочатку направлений на хуліганство, оскільки він умисно, використовуючи малозначний привід, показуючи свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, необґрунтовано зупинив Олійника, почав задавати безпідставні питання, а потім наніс йому умисно безпричинно удари руками та ногами по тулубу, заподіявши в процесі хуліганства тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості у вигляді перелому 6 ребра праворуч.

Оскільки потерпілий на вимоги засудженого не прореагував, пістолети, які демонстрував, не передав, а, на думку засудженого, повівся агресивно, чим розлютив його, у останнього виник умисел на заподіяння Олійнику тяжких тілесних ушкоджень шляхом здійснення пострілів з наявної рушниці", – зазначила колегія ВССУ.

Після цього ВССУ зробив висновок, що Лозінский не збирався вбивати селянина, тому його дії мають бути кваліфіковані за наслідками, які настали.

"Отже, сукупність наведених доказів свідчить про те, що при здійсненні пострілів в Олійника Лозинський не передбачав настання смерті потерпілого, хоч свідомо її допускав. Тому його дії мають бути кваліфіковані за наслідками, які настали. А відтак їх необхідно перекваліфікувати з п. 7 ч. 2 ст. 115 КК України на ч. 1 ст. 296, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України", – сказано в ухвалі ВССУ.

Тепер найжорсткішою статтею для Лозінського стала частина 2 статті 121 – умисні тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого, за яку найбільший строк - 10 років.

Крім того, до цієї статті приєднали частину 1 статті 122 – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, що карається позбавленням волі до 3 років, та частину 1 статті 296 – хуліганство – до 5 років.

У той самий час, покарання спільнику Лозінського прокурору Голованівського району Кіровоградської області Горбенку, що засуджений за зловживання владою і підробку документів, зменшено з 9 до 6 років, а начальника Голованівського РВ УМВС у Кіровоградській області Ковальського взагалі звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном до 3 років.

Експерти, опитані ТСН.Тиждень, не виключають дострокового звільнення Лозінського, натякаючи на зв'язки і великі гроші.

Як повідомлялося раніше, у виправній колонії Віктор Лозінський ні дня не працював.

все для dle
  • Автор: Rimlyanin
  • 25 марта 2013
  • Посмотрели: 2 806
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.