З нового року Украiїна поринає в конституційний ХАОС

Такий невтішний прогноз лунав майже у всіх виступах, сьогодні прозвучали на круглому столі з питань конституційної реформи в Україні, який провели Лабораtopія законодавчих та Фонд Конрада Аденауера.

На круглому столі розгорілася гаряча суперечка прихильниками скасування реформи прихильниками впровад-ження. Однак й були в тому, що внаслідок зміни моделі виконавчої влади відсутності десятків необхідних законів та процедур в може настати конституційно-законодавчий хаос, з не прогнозовано важкими наслідками...

Прихильники запровадження політ-реформи в основному аргументували це тим, що мовляв вже неможливо відмінити. Представник Верховної Ради в Конституцій-ному суді Селіванов навіть заявив що відтепер конституцію можна міняти лише референдумом. Тези про «поїзд який вже пішов» повtopив послідовник «професора» Януковича – Тарас Чорновіл. заперечив конституційний експерт ХПГ Всеволод Речицький, який порівняв твердження з відомим «учение Маркса всесильно, потому что оно верно».

Політолог Вадим Карасьов заявив що в принципі нема значення, де міняти консти-туцію – хоч в туалеті. На що опоненти Карасьова резонно зауважили, що те, що вироблено в туалеті, не може бути фунда-ментом держави закону. Карасьов окрім всього спробував мотивувати «переваги» політреформи тим, що, мовляв, президентською державою може кожен дурень керувати, а ось попробуйте навчитися керувати парламентською...

'ЗПрофесор КиєвоМогилянської Академії, суддя Конституційного Суду у відставці Микола Козюбра заявив, що жодні зміни Конституції не компенсують браку політич-ної культури в сучасному українському суспільстві. Поваги до Конституції не дадуть численні та грубі порушення конституційних процедур, за якими тільки за якими можуть вноситися зміни у конституцію. Тому, на його думку, реформи – справа найближчого часу.

Найбільш послідовну різку критику реформи Конституції навели представники Харківської правозахисної групи Євген Захаров та Всеволод Речицький. Захаров сказав, що це не що інше, як конституційний переворот, заколот, оскільки не можна погодитися змінами до Конституції, прийняті з брутальним порушенням проце-дури внесення змін до Конституції. Немає ніких завдань щодо реформи, окрім одного – скасування. Речицький назвав реформу «злочинною». відзначив, що з реформою можна й погодитися, якщо прибрати з визначення, що Україна правовою державою. На думку, президентської форми правління в зробить Україну безпорадною перед більш мобільною президентською системою у сусідній Як слушно зауважив Олександр Северин, який одночасно активістом Альянсу «Майдан» членом ХПГ, політреформа різко повноваження депутатів та Президента ще до закінчення повноважень. Українські громадяни, голосували за Президента парламент з одними повноваженнями, раптово отриму-ють абсолютно за повноваженнями парламент Президента, позбавленого більшості важелів влади. Зокрема Конституцією України, як конституціями інших країн категорично забороняється вносити будь зміни час військового, надзвичайного або революційного стану в Саме революційний стан був час голосування змін до Конституції 8 грудня минулого року.

На думку членів ХПГ, достатньо першого, оформленого згідно закону, подання до Конституційного Суду, чинність закону №2222 8 грудня 2004 року буде скасована. помиляються хто вважає, що скасування змін до Конституції, проголосо-ваних в пакеті, одразу робить Президента нелегітимним. Експерти ХПГ, з конституційного права, впевнені, що зміни до ординарних законів залишаються чин-ними.

На даний час народним депутатам України з боку ХПГ та Альянсу «Майдан» вже запропонований проект подання у Конституційний Суд, в якому правочинність реформи оскаржується на підставі брутальних порушень конституційної проце-дури, були допущені в процесі нав'язу-вання руйнівної для України зміни конституційного ладу.
ПРАВА ЛЮДИНИ (#34,2005)все для dle
  • Автор: admin
  • 16 января 2006
  • Посмотрели: 2 824
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.