Із порнографією депутати перестаралися, вважають правозахисники

'ІзПравозахисники критикують зміни до Кримінального кодексу щодо відповідальності за зберігання порнографії. Глава Харківської правозахисної групи Євген Захаров звертатиметься до президента Ющенка з проханням накласти вето.

1993 рік згадує адвокат Олег Веремеєнко, коментуючи "Німецькій Хвилі" внесення змін до статті 301 Кримінального Кодексу, де йдеться про кримінальну відповідальність за зберігання порнографічних матеріалів. І хоча йдеться про зберігання саме з метою збуту чи розповсюдження, знаний київський юрист вважає: закон небезпечний. Адже дає можливості для зловживань, фальсифікації кримінальних справ проти громадян.

Відповідальність за будь-який диск

Веремеєнко каже, що таким чином будь-який диск, фото, журнал з еротичними зображеннями може стати підставою для кримінальної відповідальності. Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров називає зміни до Кримінального кодексу обмеженням свободи вираження поглядів. «Необхідно писати листа президентові, щоб він скористався своїм правом вето і уточнив кваліфікацію злочину. І при цьому діяти терміново», - наголосив Захаров.

Йшлося, насправді, про дітей

Протокол до Конвенції про права дитини, нагадують правозахисники, дійсно вимагає від України запровадити відповідальність за зберігання дитячого порно. Очевидно, додає Веремеєнко, Мінюст перестрахувався і розробив законопроект про відповідальність за зберігання з метою збуту будь-якого, а не лише дитячого порно.

Автор: Ольга Веснянкавсе для dle
  • Автор: Rimlyanin
  • 15 июня 2009
  • Посмотрели: 2 700
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.