23 червня спецпідрозділ "Альфа" Служби безпеки України святкує свій 15-річний ювілей

'23За час існування підрозділу його співробітники зробили вагомий внесок у становлення та зміцнення держави, захист її суверенітету і територіальної цілісності, збереження миру і злагоди у суспільстві.

З 1994 року українською “Альфою” проведено понад 16 тисяч спеціальних заходів (у тому числі охоронних). Сім тисяч разів виїжджали бійці підрозділу на спецоперації із затримання злочинців.

Сьогодні Центр спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України – це універсально підготовлений за світовими стандартами бойовий колектив з числа відданих патріотів, професіоналів, які можуть дати гідну відповідь будь-яким серйозним викликам національній безпеці.

Поняття честі, духовної єдності, бойового братерства мають особливу цінність для цього елітного підрозділу СБУ. Прикладом може бути силова фаза однієї з операцій, у яких брав участь підрозділ. Тоді два офіцери «Альфи» отримали поранення від вогнепальної зброї, проте продовжували штурм пліч-о-пліч зі своїми колегами. За виявлений героїзм обидва бійці нагороджені медаллю «За мужність та відвагу».

Щоденна робота «Альфи» дозволяє в одних випадках припинити, в інших попередити особливо небезпечні злочини, захопити їх організаторів та виконавців, вилучити у зловмисників вогнепальну зброю, вибухівку і боєприпаси, наркотичні речовини та кошти, отримані у злочинний спосіб, а також забезпечити безпеку учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів.

Зокрема, з початку цього року за участю бійців «Альфи» у ході спеціальних операцій ліквідовано нарколабораторію з виготовлення амфетаміну на Волині, затримано 10 зловмисників – знешкоджено увесь злочинний ланцюг наркооборудки. З ризиком для життя «альфівці» вилучили з незаконного обігу контейнер з радіоактивними матеріалами, радіаційне випромінювання якого в 250 разів перевищувало норму. Альпіністські навички бійці демонстрували нещодавно на Донеччині під час штурму офісу зловмисників на 8-му поверсі житлової будівлі. Днями за участю «Альфи» визволено з рук бандитів 10-річного хлопчика, приреченого зловмисниками на примусове донорство внутрішніх органів.

'23З лютого 2004 року співробітники Центру виконують відповідальне завдання за кордоном – здійснюють охорону Посольства України в Республіці Ірак та забезпечують безпеку українських дипломатів під час їх пересування країною перебування. За цей час співробітниками підрозділу спеціального призначення Служби безпеки України проведено майже дві тисячі спецзаходів в умовах країни зі складною політичною і оперативною обстановкою, значною кількістю терористичних проявів.

Центр спеціальних операцій постійно розширює свою міжнародну співпрацю з відповідними структурами інших країн, зокрема з колегами в США, Франції, Ізраїлю, Великобританії, Єгипту, ПАР та Бельгії. За допомогою партнерів з США та країн НАТО створено сучасний навчально-тренувальний центр, який має стати міжнародною базою підготовки антитерористичних підрозділів країн НАТО, а також інших держав світу.

Згідно із Законом України «Про забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства» «Альфа» охороняє свідків, потерпілих, обвинувачуваних, тобто осіб, що беруть участь у слідстві та судочинстві у кримінальних справах, а також членів їх сімей, у разі якщо їм загрожує реальна небезпека. Кілька років тому бійці підрозділу охороняли свідка у кримінальній справі, який дав слідству свідчення щодо схеми незаконного повернення ПДВ – ці відомості дали змогу довести справу до суду і повернути до державного бюджету сотні мільйонів гривень. У цьому році за заявою журналіста провідного телеканалу, на адресу якого надходили погрози у зв’язку з його резонансним журналістським розслідуванням, здійснювалась його фізична охорона.

Операції «Альфи» супроводжуються підвищеним ризиком та відповідальністю. Жорсткі вимоги до мобільності підрозділу передбачають постійне перебування особового складу в режимі бойового чергування. Спеціальна підготовка «Альфи» включає різні види фахової спеціалізації: вогнева, інженерна, парашутно-десантна, гірська, водолазна, спеціально-фізична, автомобільна тощо. Бійці спецпідрозділу СБУ володіють технікою бою, яка увібрала в себе найефективніші прийоми усіх бойових мистецтв.

'23День бійця «Альфи» розпочинається із спортивних тренувань, спецпідготовки. Снайпери годинами вдосконалюють майстерність в тирі. Кожен боєць спецназу майстерно володіє усіма видами стрілецької зброї, кожен постріл має бути влучним.

Проте одним з критеріїв успішності «Альфи» є виконання бойового завдання без застосування зброї. Тому спецоперації потребують перш за все тонкого тактичного розрахунку, нестандартних ходів, бійцівських якостей та спеціальних навичок, які притаманні лише співробітникам антитерористичних підрозділів.

За своїм професійним рівнем співробітники української «Альфи» не поступаються відповідним підрозділам провідних європейських держав. Команди ЦСО “А” постійно беруть участь у змаганнях, у тому числі й міжнародних, зі снайперської підготовки, бойового самбо, рукопашного бою, у змаганнях “Тілоохоронець”, де завжди посідають призові місця.

Відбір до «Альфи» жорсткий – необхідно мати вищу освіту та бути майстром або кандидатом у майстри спорту з контактних видів єдиноборств або кульової стрільби, пройти складні фізичні й психологічні тести. З десяти кандидатів до підрозділу зараховують одного-двох. Ретельно вивчається мотивація служби у бойовому підрозділі – адже неможливо уявити бійця «Альфи», котрий ставить у залежність виконання службового обов’язку від розмірів заробітної платні або обмірковує, чи варто ризикувати власним життям заради спасіння заручника.

До власного святкового настрою українська «Альфа» додала його і решті громадян, нещодавно встановивши великий державний прапор на одній з кримських гір. Таким чином Служба безпеки приєдналась до Всеукраїнської громадської акції "Велич Українського прапору". Підняття державного прапору на честь свята – одна з традицій спецпідрозділу. Зокрема, з нагоди 15-ої річниці Незалежності України «альфівці» встановили український державний символ на горі Ельбрус, куди бойові альпіністи здійснили сходження в умовах підвищеної складності.

Прес-центр СБ Українивсе для dle
  • Автор: Rimlyanin
  • 23 июня 2009
  • Посмотрели: 15 219
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.