Українці, які загинули в Афганістані, виконували гуманітарну місію на боці іншої держави

'Українці,У збитому в Афганістані вертольоті МІ-26 загинули військові, які мали досвід як українські миротворці. Але їхня остання місія в «гарячій точці» була не від України. Четверо з шести загиблих українців були зі Львівщини.

Загинули два офіцери і два прапорщики – велика родинна трагедія, де сиротами залишилися малолітні діти. Звільнені у запас військові ще 2-3 роки тому брали участь у миротворчих місіях України. Цього разу професійні вертолітники виконували гуманітарну місію на боці іншої держави. Прес-секретар 13-го армійського корпусу, котрому підпорядкований полк вертолітників, Віктор Шубець повідомив, що жодна з родин поки не зверталася за допомогою в організації похорону, і тіла на батьківщину ще не доставлено.

В інтерв’ю Німецькій хвилі військовий експерт Микола Гуцуляк зауважив: те, що українські вертолітники працюють на боці інших держав - наслідок неправильної військової політики України. Зокрема, це непродумані скорочення професіоналів та низька оплата. „Наші вертолітники мають дуже добру школу, дисципліновані, і показали себе у всіх місіях ідеально. На них є запит. Ринок пілотів-вертолітників безумовно існує, за ним стежать служби всіх країн, є списки”.

Не завжди вертолітники самі налагоджують контакти для служби у місіях іншої держави, каже Гуцуляк, частину з них вербують у найманці. Попри те, що українські спецслужби намагаються чинити цьому опір, каже експерт, військові все одно шукатимуть шляхи «продати» свій досвід. Бо, нажаль, Україна нині не потребує їхніх навиків, і залишається країною, що лише «кує» кадри, додав експерт.

Галина Стадниквсе для dle
  • Автор: Rimlyanin
  • 16 июля 2009
  • Посмотрели: 2 715
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.